Przekaż 1% dla naszego regionu

wloclawek.pl | 31.01.2017 | komentarze (0)

Urząd Marszałkowski zachęca do przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego z województwa kujawsko-pomorskiego. My oczywiście zachęcamy do przekazywania 1% na rzecz włocławskich organizacji.

Aby przekazać jeden procent podatku organizacji pozarządowej wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać jej numer KRS oraz wyliczoną kwotę z 1 procenta podatku, którą chce się przekazać. Resztą formalności zajmie się właściwy urząd skarbowy.

Lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016, działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jest dostępna pod adresem: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/30381-przekazmy-jeden-procent

Lista OPP została zweryfikowana z listą ogólnopolską znajdującą się na stronie internetowej Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wg stanu na dzień 16 stycznia 2017 r.

Warto zaznaczyć, że liczba podatników, którzy przekazują część swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego systematycznie rośnie. W zeznaniach za 2015 rok z możliwości wsparcia pozarządówek skorzystało 488 tysięcy podatników. W zeznaniach za 2014 rok - ponad 452 tysiące. Mieszkańcy naszego województwa, przekazując jeden procent podatku na działalność organizacji pożytku publicznego, łącznie wsparli je kwotą 27,5 miliona złotych. To o prawie 3 miliony złotych więcej niż rok wcześniej.

Więcej o kampanii „1% dla naszego regionu”: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/30381-przekazmy-jeden-procent

 


 

           dodaj komentarz

Współpracujemy

 

 

 

Reklama