Ruszyła akcja:"1% zostawiam we Włocławku"

wloclawek.pl | 08.02.2017 | komentarze (0)

Jest to już kolejna edycja przedsięwzięcia, zainicjowanego przez Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu oraz Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego. Celem akcji jest zachęcenie podatników, aby jeden procent z PIT przekazywali na statutową działalność organizacji pożytku publicznego działających we Włocławku.

Przekazanie jednego procenta jest niezwykle proste. Wystarczy wpisać w polu 132. zeznania rocznego PIT (28, 36, 36L, 37, 38) jego kwotę, a w polu 131. numer KRS organizacji pożytku publicznego. Przelewu na rachunek dokona Urząd Skarbowy. W roku 2017 mamy 21 organizacji pożytku publicznego z Włocławka i 5 organizacji pożytku publicznego z siedzibą Oddziału we Włocławku, którym można przekazać jeden procent.

- Działalność tych podmiotów jest bardzo szeroka. W wirze codziennego życia być może nie zawsze ją sobie uświadamiamy, ale funkcjonowanie organizacji pożytku publicznego dotyczy nas wszystkich, dlatego serdecznie zachęcam do udziału w akcji „1% zostawiam we Włocławku” – powiedziała prezydent Barbara Moraczewska na spotkaniu inaugurującym tegoroczną edycję przedsięwzięcia.

Akcji: „1% zostawiam we Włocławku” towarzyszą plakaty i ulotki ze szczegółowymi informacjami. Można je uzyskać m.in. w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Żabiej 12a.


 

           dodaj komentarz

Współpracujemy

 

 

 

Reklama