Projekt budżetu Włocławka na 2017 rok

wloclawek.pl | 12.01.2017 | komentarze (0)

Kontynuacja zadań już realizowanych przez miasto, ale także nowe, oczekiwane przez mieszkańców inwestycje, znalazły się w projekcie budżetu Włocławka na 2017 rok.

Wśród przyszłorocznych zadań, planowanych przez samorząd Włocławka do realizacji, są m.in: przebudowa terenu dworca, zagospodarowanie parku na Słodowie, budowa bloku mieszkalnego przy ul. Celulozowej, żłobka integracyjnego oraz nowych placówek opiekuńczo-wychowawczych w mieście.

Na liście zadań kontynuowanych znalazły się liczne inwestycje służące komunikacji drogowej, m.in.: przedłużenie ulicy Brzezinowej, utwardzenie ulicy Zachodniej, modernizacja alei Jana Pawła II, budowa ulicy Papieżka czy remont ul. Grodzkiej.

Także po raz kolejny włocławianie zaproponują i wybiorą inwestycje do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- Przywiązujemy wielką wagę do tego, aby mieszkańcy mieli udział w decydowaniu o wydatkach miasta, nie tylko w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale w całości budżetu Włocławka. Cieszy fakt, że włocławianie wiedzą, co oznacza partycypacja społeczna i jak duże ma ona znaczenie dla rozwoju naszego miasta – mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

W dniu 16 stycznia projekt budżetu Włocławka na 2017 rok zostanie przedłożony Radzie Miasta i to radni ostatecznie zdecydują o merytorycznym kształcie tego dokumentu.

 

           dodaj komentarz

Współpracujemy

 

 

Reklama