Osiedle Południe wzbogaci się o nowe miejsce rekreacji

wloclawek.pl | 31.08.2017

Przestronny, zielony, dla mieszkańców w każdym wieku. Taki będzie plac między ulicami Wiejską, Zbiegniewskiej i Konopnickiej. Osiedle Południe wzbogaci się o kolejne miejsce rekreacji. Tym razem skwer, który będzie zachęcał do aktywnego wypoczynku dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych, powstanie między ulicami Wiejską, Zbiegniewskiej i Konopnickiej. Teren zostanie zagospodarowany, a prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Zgodnie ze specyfikacją przetargową zamówienie obejmuje realizację m.in.: – boiska wielofunkcyjnego w zakresie nałożenia syntetycznej nawierzchni gumowej oraz wyposażenia; - budowy strefy gier (obejmuje stoliki do gry w szachy/warcaby); - budowę placu zabaw (obejmuje strefy z urządzeniami zabawowymi dla dzieci); - budowę ścieżki zdrowia (obejmuje urządzenia fitness); - budowę alejek parkowych; - budowę oświetlenia parkowego; - elementy małej architektury (kosze, ławki, tablice informacyjne); - urządzenie zieleni: nasadzenie drzew, krzewów, założenie trawników.

Zabawki i urządzenia, które zostaną zamontowane na placu, będą dostosowane dla mieszkańców w każdym wieku i o różnej sprawności ruchowej. Miejsce to będzie dostępne dla osób poruszających się na wózkach, włącznie z możliwością korzystania z karuzeli, huśtawki i urządzeń edukacyjnych. Miłym zaskoczeniem dla najmłodszych będzie teren, który zachęci do nauki poprzez zabawę.

Wykonawcą zadania w I etapie robót będzie Spółka Budowlano-Usługowa „BUDEX” Lutomirski i Wspólnicy Sp. j. Całkowita cena oferty brutto: 984.720,14 zł. Wykonawca będzie miał 90 dni na realizację zadania. Szczegóły są dostępne pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/zagospodarowanie-terenu-pomiedzy-ulicami-wiejska-zbiegniewskiej-konopnickiej-we-wloclawku-etap-i/


 

 

                                               dodaj komentarz

Współpracujemy

 

 

 

Reklama