Ferie w świetlicach MOPR

wloclawek.pl | 26.01.2017

W strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie działa 5 placówek wsparcia dziennego, są to:

- Świetlica „Zacisze” ul. Zakręt 8 – os. Leopoldowo,

- Świetlica „Zapiecek” ul. 3 Maja 6 - Śródmieście i Stare Miasto,

- Świetlica „Zefir” ul. Kaliska 7 – os. Południe,

- Świetlica „Zorza” ul. Żytnia 58 – os. Kazimierza Wielkiego

- Świetlica „Zachęta” ul. Wieniecka 42 – os. Zazamcze.


 

W okresie ferii zimowych świetlice będą czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. Świetlice MOPR zapewniają łącznie 225 miejsc dla dzieci w wieku od 6 do 16 roku życia.

W ramach wypoczynku zimowego dzieci będą uczestniczyły w licznych formach aktywności. Będą to liczne wycieczki, zajęcia na basenie, treningi piłkarskie, wyjścia do kina czy do sali zabaw.

W świetlicach odbędą się różne zajęcia sportowe (Zimowa Olimpiada Sportowa), plastyczno – manualne (pejzaże zimowe, maski karnawałowe, biżuteria z makaronu, itp.), konkursy wokalno – taneczne (Idol i You Can Dance), zajęcia edukacyjne (gry planszowe, rebusy, łamigłówki, itp.), ogólnorozwojowe (głuchy telefon, lisek, pomidor, budowle z klocków, układanie puzzli, itp.) oraz bal karnawałowy.

Oferta zabaw i zajęć przygotowana przez wychowawców Świetlic dostosowana została do wieku, poziomu wiedzy, możliwości rozwojowych, zainteresowań i uzdolnień dzieci korzystających z pobytu w placówkach. Zabawy i ćwiczenia interakcyjne kierowane do dzieci w wieku szkolnym mają na celu nabycie umiejętności współpracy, współodpowiedzialności oraz podniesienia motywacji do dalszych wysiłków w szkole. W trakcie pobytu w świetlicach dzieci zjedzą posiłek i napiją się gorącej herbaty.

Ponadto, w dniach od 06.02 do 10.02.2017 r. w godz. 11.00 - 15.00 w ramach działań środowiskowych Modelu OSL planowane są 4 godzinne warsztaty kreatywne dla dzieci, korzystających ze wsparcia MOPR.

Powyższy projekt będzie realizowany we współpracy z liderami społeczności lokalnej i parterami. Zajęcia zostaną zakończone balem karnawałowym w dniu 10 lutego br.

Warsztaty będą odbywały się w siedzibie: Klubu Integracji Społecznej, Nadleśnictwa Włocławek, Straży Miejskiej we Włocławku i Klubie „Zazamcze”. 

 

 

                                               dodaj komentarz

Współpracujemy

 

 

 

Reklama