Duże inwestycje drogowe w regionie

wloclawek.pl | 15.02.2017

Ruszają kolejne duże inwestycje na drogach wojewódzkich w rejonie Włocławka. W oparciu o środki Regionalnego Programu Operacyjnego w południowo-wschodniej części regionu zmodernizowanych zostanie około 180 kilometrów ważnych arterii – informuje Urząd Marszałkowski w serwisie kujawsko-pomorskie.pl

Obecnie trwają postępowania przetargowe na wybór wykonawców, którzy zmodernizują 15- kilometrowy odcinek trasy z Brześcia do Kowala oraz 22-kilometrowy odcinek drogi z Lipna do Kamienia Kotowego. Projekty przewidują wzmocnienie jezdni i poszerzenie ich do 7 metrów. Poprawi się geometria najważniejszych skrzyżowań, przebudowane zostaną zatoki autobusowe, chodniki oraz zjazdy na teren posesji. W miejscowości Kamień Kotowy na drodze nr 559 powstanie rondo, które zastąpi mało bezpieczne skrzyżowanie z drogą nr 541. W Gołaszewie na drodze nr 265 powstanie nowy przejazd kolejowy - takie rozwiązanie (zamiast wiaduktu) wybrano w toku konsultacji społecznych. Dzięki współpracy z samorządami lokalnymi przy trasach pojawią się też ciągi pieszo-rowerowe.

Kolejne przygotowywane inwestycje to przebudowy dróg nr 269 (Kowal-Izbica Kujawska, 42 kilometry) oraz nr 270 (Brześć Kujawski-Izbica Kujawska, 29 kilometrów). W opracowaniu są programy funkcjonalno-użytkowe dla tych zadań. Ogłoszenie przetargów na wybór wykonawców planowane jest jeszcze w tym roku.

Zgodnie z Kujawsko-Pomorskim Planem Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej ze środków europejskich finansowana będzie też przebudowa 58-kilometrowego odcinka drogi nr 266 łączącej Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski, Radziejów i Piotrków Kujawski oraz 14 kilometrowego odcinka trasy nr 563 z Rypina do granicy województwa. Łącznie na modernizację dróg w południowo-wschodniej części województwa w oparciu o nasz Regionalny Program Operacyjny trafi około 260 milionów złotych.

Wśród innych planowanych zadań inwestycyjnych w tej części regionu są remonty odcinków dróg nr 265 z Kowala do granicy województwa oraz nr 558 z Lipna do Dobrzynia nad Wisłą. Trwa już opracowywanie dokumentacji projektowej dla tych zadań. W tym roku kontynuowane będą też prace na trasie nr 268 Brześć Kujawski-Brzezie.

Pełna informacja na ten temat: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/30438-drogowe-inwestycje-w-rejonie-wloclawka


 

 

                                               dodaj komentarz

Współpracujemy

 

 

 

Reklama