Nowe filary polityki mieszkaniowej we Włocławku

wloclawek.pl | 23.03.2017

Gmina Miasto Włocławek rozpoczęła przygotowania do rewitalizacji ścisłego centrum miasta. Częścią całego procesu będzie wybudowanie na terenach stanowiących własność Gminy Miasto Włocławek, mieszkań na wynajem z tzw. dojściem do własności.

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski mówił o tej koncepcji budowy mieszkań już kilka miesięcy temu, natomiast na najbliższej, tj. 27 marca 2017, sesji Rady Miasta, zostanie przedstawiony projekt uchwały w sprawie utworzenia miejskiej spółki, której zadaniem będzie realizacja zadań własnych gminy w zakresie m.in. budownictwa mieszkaniowego.

Samorządowi Włocławka zależy, żeby z tych mieszkań korzystali głównie młodzi ludzie, którzy mają określone dochody, ale te dochody bardzo często nie wystarczają, żeby skorzystać z oferty komercyjnej.

Istotną kwestią, wpisaną w plany dotyczące nowych filarów polityki mieszkaniowej we Włocławku, jest tzw. rewitalizacja społeczna.

- W ten sposób będziemy starali się zmieniać wizerunek śródmieścia, między innymi poprzez odzyskiwanie i remontowanie mieszkań w tej części Włocławka – powiedział prezydent Włocławka Marek Wojtkowski na spotkaniu prasowym w ratuszu dn. 23 marca 2017 roku.

Zadaniem miejskiej spółki, która zajmie się kwestią budownictwa mieszkaniowego, będzie m.in. pozyskanie nowych, pozabudżetowych źródeł finansowania, zaś wnoszone aportem do spółki nieruchomości, pozwolą na wybudowanie pierwszych mieszkań dla włocławian.

Podobne rozwiązania w skali kraju już funkcjonują, teraz z tych doświadczeń skorzysta Włocławek
i tutejsi mieszkańcy.

 


 

 

                                               dodaj komentarz

Współpracujemy

 

 

 

Reklama