Włocławek w kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

wloclawek.pl | 27.03.2017

Nasze miasto po raz kolejny realizuje kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Jest to ogólnopolska kampania profilaktyczna skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tytuł tegorocznej kampanii brzmi: „Na skrzydłach przyjaźni”.

Realizacja kampanii rozpocznie się w kwietniu br., a już w najbliższą środę tj. 29 marca br. o godzinie 12.00 w sali nr 5 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się spotkanie inauguracyjne ze szkolnymi koordynatorami akcji. W trakcie spotkania przekazane zostaną materiały edukacyjno- informacyjne niezbędne do realizacji kampanii. Materiały zostały zakupione ze środków przewidzianych na realizację Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Poza zajęciami profilaktycznymi przeprowadzonymi z wykorzystaniem kart pracy dostosowanych tematycznie i merytorycznie do wieku uczestników i tematu głównego, w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” uczniowie będą mogli wziąć udział w dwóch konkursach: plastyczno-literackim, w którym najlepsze prace zostaną nagrodzone książkami, czytnikami e-booków, elektrycznymi deskorolkami i nowoczesnym sprzętem audio (partnerem organizatora kampanii jest w tym konkursie wydawnictwo Nasza Księgarnia) oraz w konkursie dziennikarskim pod hasłem „Przyjaźń”. Nagrodami w tym konkursie będą szkolenia dziennikarskie dla całej klasy.


 

 

                                               dodaj komentarz

Współpracujemy

 

 

 

Reklama