Świetlice MOPR przygotowane do ferii

wloclawek.pl | 06.02.2018

W okresie ferii zimowych, tj. od dnia 12 lutego do 25 lutego organizację czasu wolnego zapewni dzieciom 5 placówek wsparcia dziennego funkcjonujących w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Są to świetlice: „Zacisze” przy ul. Zakręt 8, „Zapiecek” przy ul. 3 Maja 6, „Zefir” przy ul. Kaliskiej 7, „Zorza” przy ul. Żytniej 58 i „Zachęta” przy ul. Wienieckiej 42.

W okresie ferii zimowych świetlice będą czynne w godz. od 8.00 do 16.00, od poniedziałku do piątku. Łącznie może z nich korzystać 225 dzieci w wieku od 6 do 16 lat.

Wychowankowie placówek, w ramach wypoczynku zimowego będą uczestniczyli w licznych formach aktywności. Będą to m.in. zajęcia na basenie czy kręgielni, treningi piłkarskie, spędzanie czasu w salach zabaw, wyjścia do kina, wycieczki do Galerii Sztuki Współczesnej, Centrum Edukacji Ekologicznej, Kujawskiej Szkoły Wyższej, wizyta w komendzie Straży Miejskiej i wiele innych.

Ponadto na terenie placówek odbędą się zajęcia sportowe, plastyczno – manualne, konkursy wokalno – taneczne, zajęcia edukacyjne (gry planszowe, rebusy, łamigłówki, itp.), ogólnorozwojowe (głuchy budowle z klocków, układanie puzzli, itp.) oraz bal karnawałowy.

Oferta zabaw i zajęć przygotowana przez wychowawców Świetlic dostosowana jest do wieku, poziomu wiedzy, możliwości rozwojowych, zainteresowań i uzdolnień dzieci korzystających z pobytu w placówkach.

W okresie ferii zimowych planowane są warsztaty kreatywne dla dzieci korzystających ze wsparcia MOPR. Projekt będzie realizowany we współpracy z liderami społeczności lokalnej i parterami. Warsztaty odbędą się w Nadleśnictwie Włocławek oraz w Centrum Edukacji Nauczycieli. 
 

 

 

                                               dodaj komentarz

Współpracujemy

 

 

 

Reklama