Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

W Teatrze – Dzień Matki…

26 maja

W Teatrze – Dzień Matki…

 

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na spektakl przygotowany przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku pt: M.Zimińska

Sztukę Leny Szatkowskiej i Marty Kunavar przedstawiającą, w formie monodramu, długie i bogate życie, urodzonej w Płocku, Miry Zimińskiej.

W rolę Gwiazdę Kabaretu Qui pro Qvo, późniejszej współzałożycielki Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, wcieliła się Magdalena Tomaszewska, znana włocławskiej publiczności ze spektaklu Shirley Valentine, jakby stworzona do tego, żeby zagrać Mirę (podobne warunki fizyczne, umiejętności taneczne i zdolności wokalne).

Aktorka w pełni wykorzystuje swoje możliwości, stwarza postać pełną temperamentu, dowcipną, chwilami zabawną a czasami nostalgiczną.

Wykreowana przez nią Gwiazda może o sobie napisać tak jak Zimińska w liście do Hemara: „…Przecież pamiętasz, jaka byłam śliczna, dowcipna, pachnąca – kobieta-anioł, kobieta-demon, kobieta-dziecię, kobieta-szofer. Inaczej zginę w niepamięci i do historii przejdę wyłącznie jako kobieta-dyrektor…”.

Jedną z ulubionych jej piosenek była „Moja Ojczyzna” Andrzeja Nowickiego, do której muzykę napisał Tadeusz Sygietyński, a włocławska Publiczność będzie mogła usłyszeć m.in. piosenki Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Jerzego Jurandota: „Taka mała”, „Nikt tylko ty”, „Bezsenna noc”, „Pokoik na Hożej”, „A jednak czegoś mi brak”…

 

Znakomita, zabawna i rozśpiewana propozycja na Dzień Matki!

M. Zimińska

26 maja 2019 r.      godz. 17.00

 

Autor:  Lena Szatkowska, Marta Kunavar

Reżyseria: Karol Suszka,      Scenografia: Dorota Cempura

Aranżacje muzyczne: Edward Bogdan,      Choreografia: Jan Łosakiewicz

Występują:  MAGDALENA TOMASZEWSKA w roli M.Zimińskiej oraz Zespół Instrumentalny w składzie:  Edward Bogdan (piano),   Tomasz Krawczyk (kontrabas), Jakub Krawczyk (perkusja)

Szczegóły

Data:
26 maja